FOGO FV13000TE – to niezwykle popularny agregat prądotwórczy, bardzo często wykorzystywany na większych i średnich budowach, tam gdzie potrzebna jest odpowiednia moc do zasilania odbiorników. FV13000 TE nie posiada stabilizacji napięcia, jednak przy tak sprawnej prądnicy jaką posiada nie stanowi to problemu dla odbiorników. W generatorze tym zainstalowano silnik Vanguard Briggs&Stratton, dwucylindrową jednostkę zasilaną benzyną, oraz prądnicę z pełnym miedzianym uzwojeniem i stopniem ochrony IP23. W takim połączeniu generator ten stanowi źródło stabilnego i pewnego zasilania awaryjnego. Agregat w standardzie wyposażony jest w duży zbiornik benzyny, w gniazdo 400V 32A oraz gniazdo 230V 16A. Potocznie mówiąc gniazdo trójfazowe 32A oraz jednofazowe zwykłe gniazdo o prądzie 16A. W standardzie tego agregatu znajdziemy również akumulator – agregat ten odpalany jest zarówno z rozrusznika jak i rewersyjnie linką, czujnik ciśnienia oleju, zabezpieczenie przeciążeniowe (bezpieczniki), tłumik z przyłączem do spalin (wąż do spalin jako osobna opcja) oraz licznik czasu pracy. Bogate wyposażenie agregatu, zamontowanego w solidnej 38 mm. ramie, sprawia że jest to niezwykle popularny agregat prądotwórczy o mocy znamionowej trójfazowej 11,3 kVA i mocy znamionowej jednofazowej 4,6 kW. Dokładne parametry techniczne tej maszyny znajdują się na dole w opisie.
![]() |
||||||||||
| FOGO FV 13000 TE | ||||||||||
| Charakterystyka | ||||||||||
| Cyfrowa regulacja napięcia ± 4 % na każdej fazie | Czas pracy na zbiorniku (moc75%) 10h | |||||||||
| Niski poziom zakłóceń THD <4 % | Obniżony poziom hałasu do 96 db(A) | |||||||||
| Prąd startowy prądnicy 300% | Gotowość pracy w trybie ręcznym i automatycznym | |||||||||
| Klasa izolacji prądnicy H | Profil ramy 38mm | |||||||||
| Stopień ochrony prądnicy IP 23 | ||||||||||
| Parametry techniczne | Wyposażenie standardowe | |||||||||
| Częstotliwość | 50 Hz | Cyfrowy AVR | ||||||||
| Napięcie | 400/230 V | Gniazdo 230 V 16 A | ||||||||
| Moc 3~ maks./znam. | 12,5 / 11,3 kVA | Czujnik ciśnienia oleju | ||||||||
| Prąd znamionowy 3~ | 16,4 A | Tłumik z przyłączem węża do spalin | ||||||||
| Moc 1~ maks./znam. | 5,1 / 4,6 kW | Akumulator | ||||||||
| Prąd znamionowy 1~ | 20,0 kW | Licznik czasu pracy | ||||||||
| Silnik | Vangurad | |||||||||
| Model | 3564 | |||||||||
| Pojemność | 570 cm3 | |||||||||
| Chłodzenie | Powietrze | |||||||||
| Cylindry | 2 | |||||||||
| Takt | 4 | Wyposażenie opcjonalne | ||||||||
| Miska oleju | 1,7 L | |||||||||
| Rozruch | Manualny + rozrusznik | |||||||||
| Paliwo | Benzyna | Wąż do spalin | ||||||||
| Zbiornik | 45 L | Zestaw transportowy | ||||||||
| Spalanie (Moc 75%) | 4,5 L/h | Pakiet serwisowy (świeca i komplet filtrów) | ||||||||
| Hałas Lwa | 96 dB(A) | |||||||||
| Waga | 128 kg | |||||||||
| Długość | 790 mm | Spełnione Normy i Dyrektywy | ||||||||
| Szerokość | 580 mm | |||||||||
| Wysokość | 745 mm | |||||||||
| 2000/14/WE | ||||||||||
| Do pobrania | Dyrektywa Emisji Hałasu wraz ze zmianą 2005/88/WE | |||||||||
| 2006/42/WE | ||||||||||
| Dyrektywa Maszynowa | ||||||||||
| Karta Katalogowa |
2014/35/WE | |||||||||
| Dyrektywa Niskiego Napięcia | ||||||||||
| Instrukcja Obsługi |
2014/30/WE | |||||||||
| Dyrektywa Kompatybilności Elektromagnetycznej | ||||||||||
| Parametry Elektryczne Agregatu | |
| Moc Maksymalna Trójfazowa | 12,5 kVA |
| Moc Znamionowa Trójfazowa | 11,5 kVA |
| Moc Maksymalna Jednofazowa | 7,3 kW |
| Moc Znamionowa Jednofazowa | 6,6 kW |
| Prąd Znamionowy Trójfazowy | 16,6 A |
| Prąd Znamionowy Jednofazowy | 28,9 A |
| Częstotliwość | 50 Hz |
| Dane Prądnicy Agregatu | |
| Stabilizacja Napięcia | TAK - Standard |
| Stabilizacja Napięcia AVR | NIE WYSTĘPUJE |
| Uzwojenie Miedziane | TAK |
| Szczelność prądnicy wg IEC-34-5 | IP 23 |
| Stabilność regulacji napięcia | +/- 4% |
| Dane Silnikowe Agregatu | |
| Producent Silnika | VANGUARD |
| Model Silnika | 3564 |
| System Chłodzenia Silnika | POWIETRZE |
| Liczba cylindrów i układ | 2 |
| Pojemność Silnika | 570 cm3 |
| Ilość oleju silnikowego w [L] | 1,7 |
| Hałas Lwa | 96db(A) |
| Parametry Paliwowe Agregatu | |
| Rodzaj Paliwa | BENZYNA |
| Pojemność zbiornika paliwa [L.] | 45 |
| Autonaomia pracy przy 75% obciążenia | 4,5 L/h |
| Wyposażenie i Funkcje Agregatu | |
| Gniazdo Trójfazowe 400V [32A] | 1 |
| Gniazdo Trójfazowe 400V [16A] | NIE WYSTĘPUJE |
| Gniazdo Jednofazowe 230V [63A] | NIE WYSTĘPUJE |
| Gniazdo Jednofazowe 230V [32A] | NIE WYSTĘPUJE |
| Gniazdo Jednofazowe 230V [16A] | 1 |
| Gniazdo 12V [DC] | NIE WYSTĘPUJE |
| Sygnalizacja Przeciążenia | NIE |
| Gniazdo USB | NIE WYSTĘPUJE |
| Zabezpieczenie Przeciążeniowe | TAK - Standard |
| Czujnik Poziomu Oleju | TAK - Standard |
| Rozruch Agregatu | MANUALNY + ROZRUSZNIK |
| Akumulator Rozruchowy | TAK - Standard |
| Gniazdo - Funkcja Ładowania Akumulatora | NIE WYSTĘPUJE |
| Licznik Czasu Pracy | TAK - Standard |
| ECO MODE - Zmienne obroty silnika do obciążenia | NIE WYSTĘPUJE |
| Ekran LCD z Parametrami Pracy | NIE WYSTĘPUJE |
| Możliwość Podpięcia Automatyki SZR - ATS | NIE |
| Zestaw Transportowy | OPCJA |
| Możliwość Synchronizacji 2 Takich Samych Agregatów | NIE WYSTĘPUJE |
| Wymiary Agregatu | |
| [L] - Długość | 790 mm |
| [W] - Szerokość | 580 mm |
| [H] - Wysokość | 765 mm |
| Waga [kg] | 127 |
Proszę wyślij nam swoje zapytanie.
W każdej chwili możesz również zadzwonić do nas - telefon 732 733 300
Lub napisać e-mail - kontakt@fogo-agregaty.pl
Pracujemy:
Od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
W Soboty w godzinach od 8.00 do 12.00